Multi Functional Stationery Knife
Multi Functional Stationery Knife est en rupture de stock et sera expédié dès qu’il sera de retour en stock.
Livraison et expédition
Livraison et expédition
Le fret est inclus vers 1 emplacement aux États-Unis/Canada pour les commandes à l'étranger.
Ce que nos clients disent de nous
Yorkn always delivers! Amazing customer service and excellent turnaround time.
I had a fantastic experience working with the Yorkn team, especially with Chryz and Hendrina. They were extremely professional, friendly, and easy to communicate with throughout our collaboration. All of the orders were completed perfectly and on time, and my clients were satisfied. It was a pleasure to work with such a dedicated and efficient team! Olga (MACA)
Nice experience with this company. Easy access to answer our questions which is a big plus!
This company was so great to work with!! They have great customer service, including online chat that they responded to right away. I got the proof right away, and even with short notice for the item they got it to me in plenty of time with free shipping! They also have so many products to choose from. I will definitely be ordering from them again:)
Absolutely fantastic experience with this company. We were in the tightest of crunches for a client event, and they were able to turn an international order around in less than a week. Very impressed. Quality of the product was great, response time was immediate. It was our first order with them and they still made miracles happen. We will 100% be a return customer.
Description
Description
Introducing the Multi Functional Stationery Knife a versatile cutting tool designed to streamline everyday tasks. Crafted from durable plastic this lightweight utility knife is perfect for paper envelopes tape thin cardboard and light craft projects. Its retractable blade offers precision and safety making it an ideal choice for office school and home use. This stationery knife is the perfect promotional gift for trade shows employee welcome kits back to school bundles and client appreciation events. It delivers consistent cutting results whether you are opening packages trimming labels or working on detailed craft projects.
| Quantity | USD(C) | CAD(C) |
|---|---|---|
| 200 | USD$4.03 | CAD$5.65 |
| 500 | USD$3.93 | CAD$5.51 |
| Material | Plastic |
| Product Size | 4.92" x 1.77" |
| Imprint Method | Screen Printed |
| Setup Charge | 83.33 (C) |
| Lead Time | 2-Week |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 250 pcs |
| Carton Size | 18" x 16" x 8" |
| Carton Weight | 49 lbs |
| Note | Duties and freight included for USA and Canada addresses. |

