Ultra-soft Polar Fleece Neck Warmer Gaiter
Ultra-soft Polar Fleece Neck Warmer Gaiter - Black est en rupture de stock et sera expédié dès qu’il sera de retour en stock.
Livraison et expédition
Livraison et expédition
Le fret est inclus vers 1 emplacement aux États-Unis/Canada pour les commandes à l'étranger.
Ce que nos clients disent de nous
Yorkn always delivers! Amazing customer service and excellent turnaround time.
I had a fantastic experience working with the Yorkn team, especially with Chryz and Hendrina. They were extremely professional, friendly, and easy to communicate with throughout our collaboration. All of the orders were completed perfectly and on time, and my clients were satisfied. It was a pleasure to work with such a dedicated and efficient team! Olga (MACA)
Nice experience with this company. Easy access to answer our questions which is a big plus!
This company was so great to work with!! They have great customer service, including online chat that they responded to right away. I got the proof right away, and even with short notice for the item they got it to me in plenty of time with free shipping! They also have so many products to choose from. I will definitely be ordering from them again:)
Absolutely fantastic experience with this company. We were in the tightest of crunches for a client event, and they were able to turn an international order around in less than a week. Very impressed. Quality of the product was great, response time was immediate. It was our first order with them and they still made miracles happen. We will 100% be a return customer.
Description
Description
Enhance your marketing strategy with our premium Polar Fleece Neck Warmer Gaiter, designed for unbeatable comfort and visibility. Crafted from high-quality, pill-resistant polar fleece, this 8.66” (W) x 18.11” (L) neck gaiter delivers exceptional softness against the skin and outstanding insulation against wind and cold. Stand out at your next event with a functional, on-trend accessory that keeps recipients warm and your brand top of mind. Our neck warmers offer premium softness, maximum print coverage, and fast turnaround times—perfect for bulk promotional orders. Suitable for ages 4 to 10.
| Quantity | USD(C) | CAD(C) |
|---|---|---|
| 3500 | USD$2.30 | CAD$3.22 |
| 4000 | USD$2.25 | CAD$3.15 |
| Material | Fleece |
| Product Size | 18.11" x 8.66" |
| Imprint Method | Woven |
| Setup Charge | 83.33 (C) |
| Lead Time | 3-Week |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 300 pcs |
| Carton Size | 20" x 16" x 16" |
| Carton Weight | 29 lbs |
| Note | Duties and freight included for USA and Canada addresses. |

