Lanyard With Retractable Badge Reel
Lanyard With Retractable Badge Reel está agotado y se enviará tan pronto como vuelva a estar disponible.
Entrega y envío
Entrega y envío
El flete está incluido a 1 ubicación en EE. UU./Canadá para pedidos en el extranjero.
Lo que nuestros clientes dicen de nosotros
Yorkn always delivers! Amazing customer service and excellent turnaround time.
I had a fantastic experience working with the Yorkn team, especially with Chryz and Hendrina. They were extremely professional, friendly, and easy to communicate with throughout our collaboration. All of the orders were completed perfectly and on time, and my clients were satisfied. It was a pleasure to work with such a dedicated and efficient team! Olga (MACA)
Nice experience with this company. Easy access to answer our questions which is a big plus!
This company was so great to work with!! They have great customer service, including online chat that they responded to right away. I got the proof right away, and even with short notice for the item they got it to me in plenty of time with free shipping! They also have so many products to choose from. I will definitely be ordering from them again:)
Absolutely fantastic experience with this company. We were in the tightest of crunches for a client event, and they were able to turn an international order around in less than a week. Very impressed. Quality of the product was great, response time was immediate. It was our first order with them and they still made miracles happen. We will 100% be a return customer.
Descripción
Descripción
Our Custom Polyester Lanyard with Retractable Badge Reel offers the perfect blend of durability, comfort and brand visibility. Crafted from high quality polyester, this lanyard feels soft on the neck while standing up to daily wear and tear. The smooth retractable reel provides effortless access to ID badges, access cards or keys without removing the lanyard. Designed for maximum promotional impact, the large imprint area showcases your logo or message in vivid full color. Whether you are hosting a conference, trade show or corporate event, these custom lanyards enhance security, streamline badge display and keep your brand front and center.
| Quantity | USD(C) | CAD(C) |
|---|---|---|
| 500 | USD$1.37 | CAD$1.91 |
| 1000 | USD$1.18 | CAD$1.66 |
| Material | Polyester |
| Product Size | 35.43" x 0.79" |
| Imprint Method | Heat Transfer |
| Setup Charge | 166.67 (C) |
| Lead Time | 4-Week |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 500 pcs |
| Carton Size | 20" x 12" x 12" |
| Carton Weight | 23 lbs |
| Note | Duties and freight included for USA and Canada addresses. |
