Outdoor Cotton Baseball Cap
Outdoor Cotton Baseball Cap está agotado y se enviará tan pronto como vuelva a estar disponible.
Entrega y envío
Entrega y envío
El flete está incluido a 1 ubicación en EE. UU./Canadá para pedidos en el extranjero.
Lo que nuestros clientes dicen de nosotros
Yorkn always delivers! Amazing customer service and excellent turnaround time.
I had a fantastic experience working with the Yorkn team, especially with Chryz and Hendrina. They were extremely professional, friendly, and easy to communicate with throughout our collaboration. All of the orders were completed perfectly and on time, and my clients were satisfied. It was a pleasure to work with such a dedicated and efficient team! Olga (MACA)
Nice experience with this company. Easy access to answer our questions which is a big plus!
This company was so great to work with!! They have great customer service, including online chat that they responded to right away. I got the proof right away, and even with short notice for the item they got it to me in plenty of time with free shipping! They also have so many products to choose from. I will definitely be ordering from them again:)
Absolutely fantastic experience with this company. We were in the tightest of crunches for a client event, and they were able to turn an international order around in less than a week. Very impressed. Quality of the product was great, response time was immediate. It was our first order with them and they still made miracles happen. We will 100% be a return customer.
Descripción
Descripción
Crafted from 100% high-quality cotton, this cap delivers unbeatable comfort and breathability for everyday wear. Hat width: 18, Height: 11, Hat brim: 7.5 and adjustable back strap ensure a snug, customizable fit for most head sizes. Featuring a structured front panel, it provides an ideal canvas for crisp logo embroidery or full-color printing—making it the perfect choice for corporate giveaways, trade shows, sports teams, outdoor events, and retail merchandise. Durable Design – Reinforced stitching and quality materials stand up to repeated use.
| Quantity | USD(C) | CAD(C) |
|---|---|---|
| 100 | USD$9.50 | CAD$13.30 |
| 200 | USD$9.38 | CAD$13.14 |
| Material | Cotton |
| Product Size | 7.09" |
| Imprint Method | Special Effects Printing |
| Setup Charge | 83.33 (C) |
| Lead Time | 4-Week |
| Country of Origin | China |
| Shipping Information | |
| Qty in EA/Carton | 100 pcs |
| Carton Size | 22" x 17" x 15" |
| Carton Weight | 27 lbs |
| Note | Duties and freight included for USA and Canada addresses. |

